Zdjecia | Urodziny ks. Proboszcza Pawła

Niejednokrotnie i pewnie nie jedna osoba pomyśli sobie, że jest to jedna z form podlizania się bądź kultu jednostki, a tu ani o jedno ani o drugie zupełnie nie chodzi. Życie to dar od Boga, który otrzymał każdy z nas niezależnie od naszych funkcji, od naszych stanowisk, od tego skąd jesteśmy i gdzie żyjemy. Eucharystia, (‘EUCHARYSTIA’, termin pochodzący z języka greckiego znaczy DZIĘKCZYNIENIE (składanie Bogu), – ofiara, znaczy modlitwa złożona w ofierze Bogu, – Msza termin z języka łacińskiego oznaczający po prostu zakończenie, rozesłanie, wyjście z Jezusem w życie), jak już wielokrotnie sobie powtarzaliśmy jest dziękczynieniem, za dar zbawienia i każdy inny, którym obdarza nas Bóg. W środę 20 marca ksiądz proboszcz Paweł będzie obchodził swoje kolejne urodziny, dlatego na wczorajszej Mszy (na wczorajszej ponieważ dziś odbywa się Bierzmowanie w sąsiedniej Parafii w Pręgowie) spotkaliśmy się by przede wszystkim, poprzez modlitwę i naszą obecność, podziękować Panu Bogu za dar życia księdza Pawła, że jako człowiek, przyjaciel i ksiądz może służyć każdemu z nas i dzielić się, sobą jak dobrym chlebem. We Wspólnocie Kościoła nie ma osób bardziej bądź mniej ważnych, zresztą niejednokrotnie podkreślał to Święty Paweł Apostoł w swoich listach, ale słuszną i dobrą rzeczą jest to, aby za siebie nawzajem się modlić, szczególnie w dniu urodzin. Raz jeszcze księdzu Pawłowi z okazji urodzin, w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej, wszystkich wspólnot i każdej i każdego z nas osobna, życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, Darów Ducha Świętego, opieki Matki Przenajświętszej i Świętego Pawła oraz wytrwałości na drodze, którą kroczy przez całe swoje życie, raz jeszcze Szczęść Boże. Post Scriptum: Bóg zapłać wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. x.p.m.