Kurs ALPHA

Pierwsza ALPHA w dekanacie Kolbudy rozpoczęła się 6 kwietnia 2016r.

Zorganizowało ją 11 osób świeckich głównie z naszego dekanatu (Kolbudy 8 osób, Pręgowo 2 osoby, Gdańsk 1 osoba) pod przewodnictwem ówczesnego wikarego z Kolbud ks. Piotra Wieckiego.

Od tego czasu do chwili obecnej odbyło się w dekanacie Kolbudy dziesięć edycji ALPHA.

Łącznie we wszystkich edycjach wzięło udział 350 osób w wieku od 15 do 72 lat.

Co to jest ALPHA?

ALPHA  to cykl cotygodniowych, interaktywnych spotkań obejmujących 15 wykładów prezentujących podstawy chrześcijaństwa w prosty sposób.

ALPHA służy Kościołowi jako narzędzie do głoszenia Ewangelii i wspierać go w misji odkrywania i rozwijania relacji z Jezusem.

Konferencja Episkopatu Polski przyjęła Dyrektorium ALPHA w kontekście katolickim.

Dyrektorium jest dokumentem wspólnym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP oraz Stowarzyszenia Alpha Polska dotyczącym prowadzenia Alpha w kontekście katolickim.

Dotyczące osoby Jezusa:

Czy jest w życiu coś więcej?

Kim jest Jezus?

Dlaczego Jezus umarł?

Na czym opiera się nasza wiara?

Dotyczące komunikacji z Bogiem:

Dlaczego i jak się modlić?

Dlaczego i jak czytać Biblię?

W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Dotyczące Ducha Świętego:

Kim jest Duch Święty?*

Co czyni Duch Święty?*

Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?

Dotyczące życia chrześcijańskiego:

Jak przeciwstawiać się złu?

Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?

Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?

A co z Kościołem?

Jak najpełniej przeżyć życie?

Już ponad 20 milionów ludzi przeszło ALPHA na całym świecie

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się na temat Alpha zapraszamy na stronę http://polska.alpha.org/

Aby przeczytać świadectwa osób, które uczestniczyły w ALPHA w naszym dekanacie wejdź na stronę http://alphakolbudy.pl/

Jeśli chcesz zorganizować ALPHA napisz na adres pomorze@alphapolska.org lub zadzwoń tel. +48 519 777 945