Poradnictwo rodzinne

Parafialna Poradnia Rodzinna

Poradnictwo rodzinne

Celem Poradnictwa Rodzinnego jest promocja małżeństwa i rodziny oraz chronienie ich przed wszelkimi zagrożeniami m.in. przez kształtowanie właściwych postaw dotyczących życia małżeńskiego i rodzinnego. Prowadzimy indywidualne spotkania dla osób chcących nauczyć się naturalnego planowania rodziny  w oparciu  o wielowskaźnikową metodę podwójnego sprawdzenia (tzw. metoda angielska).

Służymy pomocą małżonkom w sytuacjach szczególnych (tj. powrót płodności po porodzie, w czasie laktacji, po odstawieniu środków hormonalnych oraz rozpoznawanie  płodności w premenopauzie).

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa

W ramach przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa narzeczeni powinni zgłosić się do Poradni Rodzinnej najlepiej na 6 miesięcy, zaś najpóźniej na 3 miesiące przed datą ustaloną na dzień ślubu. Spotkania w Poradnictwie Rodzinnym prowadzone są przez osoby świeckie, zwane Doradcami Życia Rodzinnego. W ramach bezpośredniego przygotowania do zawarcia małżeństwa poradnictwo obejmuje minimum trzy spotkania, z każdą parą indywidualnie, w odstępstwach czasowych co najmniej dwutygodniowych.

W Archidiecezji Gdańskiej za spotkania w Poradnictwie Rodzinnym narzeczeni płacą 100 zł od pary za całość przygotowania. Jest to opłata m.in. za materiały edukacyjne, które służą przeprowadzaniu spotkań w poradni. Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą być z tej opłaty zwolnione, o czym należy poinformować Doradcę.

Pomoc dla małżonków przeżywających różnego rodzaju trudności

Małżonkowie przeżywający różnego rodzaju trudności mogą również znaleźć pomoc w Poradnictwie Rodzinnym. W dzisiejszych czasach jest czymś naturalnym korzystanie z fachowej pomocy osób kompetentnych, które służą radą także w sprawach dotyczących szczęścia małżeńskiego i rodzinnego.

W Parafialnej Poradni Rodzinnej w Kolbudach indywidualne spotkania dla:

• narzeczonych,
  • małżonków przeżywających różnego rodzaju trudności,

odbywają się  w zależności od potrzeb, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Spotkania prowadzą - Doradcy Życia Rodzinnego: Urszula i Wojciech Bańkowie - kontakt telefoniczny: 604779262.

Najbliższy Kurs Przedmałżeński, z katechezami przedmałżeńskimi dla narzeczony rozpocznie się 16 października o godzinie 18:00 w salce pod kościołem. Zapisy u Pani Uli i Wojtka Bańka.

Diecezjalna Poradnia Rodzinna znajduje się  w Gdańsku Matemblewie  przy ul. Matemblewskiej 67 (tel. 58 552 18 81 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00).