2021-12-05

2. Niedziela Adwentu

1.       Trwamy w czasie Adwentu. W związku z tym, dzisiaj o godzinie 17:30 razem ze Scholą Parafialną zapraszamy na Śpiewane Nieszpory Adwentu. Natomiast na Msze Święte Roratnie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, od poniedziałku do soboty o godzinie 06:45. Zachęcamy dzieci i dorosłych do zabierania ze sobą swoich lampionów.

2.       Przy figurze Św. Józefa do nabycia są świece CaritasWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - w cenie 8zł mała. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

3.       Dziś po każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki wigilijne, którymi dzielić się będziemy podczas Świąt Bożego Narodzenia a które wystawione będą przy figurze Św. Józefa. Za złożone ofiary przy tej okazji składamy Bóg zapłać.

4.       W przyszłą Niedzielę 12 grudnia gościć będziemy w naszej Parafii kleryka Artura z Gdańskiego Seminarium Duchownego, który skieruje do nas słowo a składane ofiary na kolektę przeznaczone będą na Gdańskie Seminarium.

5.       Pośrodku kościoła został wystawiony kosz na produkty żywnościowe, higieniczne i chemię gospodarczą na paczki dla osób potrzebujących z naszej Parafii, razem ze skarboną na zakup tych produktów. Już teraz składamy za każdy dar serca Bóg zapłać.

6.       W zeszłą Niedzielę na kiermaszu misyjnym zebraliśmy 3650 zł, które zostały przeznaczone na wyposażenie szkoły oraz cele misyjne fundacji Boże Atelier na Madagaskarze. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz Wspólnocie misyjnej  dzieci i Wspólnocie dorosłych oraz pozostałym osobom zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu.

7.       W przyszłą środę 8 grudnia o godzinie 12:00, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zgodnie z prośbą Matki Bożej w objawieniach z 1947 roku we Włoszech, będzie możliwość przeżycia „Godziny łaski” na wspólnej modlitwie w naszym kościele. Zgodnie z zapowiedzią Maryi w tej godzinie zesłane będzie wiele łask dla duszy i ciała, jednocześnie prośmy nie traktować tej godziny w sposób magiczny a jako wyraz naszej wiary i zaufania Bogu i Maryi. Również tego dnia po wieczornej Mszy Św. dokonamy AKTU ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI.

8.       W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 06.12.2021 r.  Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

·       Wtorek 07.12.2021 r.  Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

·       Środa 08.12.2021 r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego w którym m.in. "Rutyna i formalizm już nie działają" – czyli rozmowa z bp. Arturem Ważnym, nowym przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

·       do Tygodnika Niedziela w cenie 8zł w którym m.in. o fenomenie Radia Maryja w 30 lecie jego powstania oraz dodatek dla aktywni 60 plus dla seniorów

10.  Ze smutkiem informujemy że zmarli nasi parafianie:

·        + Eugeniusz Kąkol, lat 66, z ul. Bukowskiego. Różaniec za zmarłego będzie w poniedziałek o godzinie 13:30.  Msza Św.  odbędzie się w poniedziałek 06.12 o godzinie 14:00, Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Lublewie.

·       + Stefan Śmigiel, lat 78, z ul. Bukowskiego. Różaniec za zmarłego będzie w poniedziałek o godzinie 09:30.  Msza Św.  odbędzie się w poniedziałek 06.12 o godzinie 10:00, Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Lublewie.