2021-01-16

Ogłoszenia Parafialne - II Niedziela Zwykła

1.  Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku Wizyty Duszpasterskie nie mogą się odbyć w tradycyjnej formie. Zapraszamy na Msze Święte kolędowe które będą od 18 stycznia do 2 lutego, (bez Niedziel), o godzinie 18:00. Plan Mszy Św. Kolędowych oraz Mszy Parafialnych znajduje się na drzwiach głównych i bocznych kościoła, na stronie internetowej Parafii oraz Facebooku.

2.  W czwartek we wspomnienie Św. Agnieszki i w piątek, obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka, w tych dniach pamiętajmy o naszych żyjących seniorach i tych którzy odeszli już do Boga. W związku z pandemią, pamiętajmy również o ich bezpieczeństwie.

3.  Dziś w Kościele obchodzimy 24 Dzień Judaizmu natomiast od jutra rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tych dniach módlmy się o jedność w miłości do Boga i człowieka oraz wzajemny szacunek między religiami.

4.  Zachęcamy do prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego a w nim m.in. o etycznych aspektach szczepienia przeciwko COVID-19 oraz o niemodnej ascezie w modnym opakowaniu

·       do tygodnika Niedziela a nim m.in. o wizytach duszpasterskich które w tym roku nie mogły się odbyć oraz o sprawach rodzinnych gdy mąż jest wierzący a żona nie

5.     W tym tygodniu wspominać będziemy:

·       we Wtorek 19.01.2021 r. Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

·       w Czwartek 21.01.2021 r. Wspomnienie Świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy