2022-12-03

Ogłoszenia Parafialne - II Niedziela Adwent

1.     Dziś w naszej parafii gościmy księdza Jana Uchwata, ojca duchownego z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Wszystkie ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na funkcjonowanie i utrzymanie naszej uczelni kształcącej przyszłych kapłanów.

2.     W zeszłą niedzielę na Kiermaszu Misyjnym zebraliśmy 2600zł. Wszystkie ofiary zostały przekazane na funkcjonowanie szpitala  na Madagaskarze. Za wszelką hojność dziękujemy.

3.     Wszystkich Parafian, razem ze Scholą Parafialną zapraszamy dziś i w każdą Niedzielę Adwentu na śpiewane Nieszpory Adwentowe o godzinie 17:30.

4.     W kruchcie Kościoła można zakupić poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na utrzymanie parafii. Można też zakupić świece wigilijne w cenie 10 zł. (małe). Jest to dzieło prowadzone od lat przez Caritas. Zebrane fundusze są realnym wsparciem dla dzieci potrzebujących pomocy.

5.     Zapraszamy parafian i gości do udziału w tegorocznych RORATACH. W naszym kościele będą one od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45 z wyjątkiem środy, kiedy to spotykamy się o godzinie 18.00.

6.     W przyszłą niedzielę będzie kolejna taca inwestycyjna. W miesiącach zimowych pragniemy zebrane ofiary przeznaczyć na opłacenie rachunków za prąd i gaz. Za każdy dar serca składamy staropolskie „Bóg zapłać”. W środę zostało w kościele włączone ogrzewanie do temperatury 10 stopni.

7.     W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, na Mszy o godzinie 12.15 będziemy gościć w naszej parafii Św. Mikołaja. Zapraszamy serdecznie dzieci i dorosłych do wspólnej modlitwy. Św. Biskup z Miry ma przygotowane wspaniałe smakołyki.

8.     W tygodniu zostanie wystawiony kosz na produkty żywnościowe i higieniczne. Pragniemy przygotować ponad 20 paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących pomocy.

9.     .  W tym tygodniu wspominamy:

·       Wtorek (6.12) – Wspomnienie Św. Mikołaja - biskupa

·       Środa (7.12) – Wspomnienie Św. Ambrożego -  biskupa

·       Czwartek (8.12) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym m.in. Warto być hojnym.

·       w Tygodniku Niedziela m.in. Obrzędy i zwyczaje adwentowe.

·       w  „Małym Gościu Niedzielnym” m.in. Czekaj i idź za światłem.

Ze smutkiem informujemy, że zmarli nasi parafianie: Helena Kruk i Jeremi Kubicki. Wieczny odpoczynek….