2021-07-31

Ogłoszenia Parafialne - XVIII Niedziela Zwykła

1. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom na czas WAKACYJNO – URLOPOWY życzymy dobrej pogody, bezpieczeństwa i błogosławionego czasu.

2. Dziś w naszej parafii gościmy misjonarza z Zakonu Oblatów z Gdańska. Po Mszy Świętej będzie okazja złożyć ofiarę na cele misyjne.

3. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc osobom poszkodowanym w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie.

4. Piątego sierpnia (czwartek) w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć dzieci z Domu im. Janusza Korczaka z Gdańska. Osoby zainteresowane pomocą w organizacji prosimy o kontakt z księdzem Pawłem B.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiaca sierpnia. W piątek okazja do spowiedzi od godziny 16.00, a o 18.00 Eucharystia i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. W sobotę zapraszamy na 17.30 członków Żywego Róźańca na wspólna modlitwę.

6. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·  Środa 04.08.2021 r. Wspomnienie Św. Jana Marii Vieneya - kapłana

·  Piątek 06.08.2021 r. Święto Przemienienia Pańskiego

7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·  do Gościa Niedzielnego w którym m.in. Czego uczy Św. Proboszcz (Jan Maria Vieney)

· do tygodnika Niedziela a w nim m.in. O Powstaniu zwykłych ludzi podczas Powstania Warszawskiego

8. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Grażyna Dunajska z ulicy Przemysłowej. Wieczny odpoczynek ...