2021-03-27

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej

1.  Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych w naszym kościele odbywa się kiermasz misyjny.

2.  W tym tygodniu od dzisiejszej Niedzieli przeżywamy Wielki Tydzień, który zakończy się Triduum Paschalnym – czyli najważniejszymi Świętami dla katolików. Liturgia Świąt Wielkanocnych, które rozpoczynamy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, będzie o następujących godzinach:

·       Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godzinie 18:00

·       Wielka Sobota – Wigilia Paschalna o godzinie 22:00

Ø Wszystkie uroczystości będą transmitowane za pośrednictwem parafialnego facebooka i na parafialnym kanale na youtube. Jednocześnie informujemy, że w Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego jest dodatkowa Msza, która będzie o godzinie 07:00 rano. Przypominamy że Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły, czyli jeden posiłek do syta i wszystkie posiłki bezmięsne, które dotyczą osób od 18 do 60 roku życia. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Św. będzie tak jak w każdą Niedzielę.

Ø Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie:

·       Wielki Czwartek do godziny 22:00

·       W Wielki Piątek od 07:00 do 22:00

·       W Wielką Sobotę od 07:00 do 16:00 (po 16:00 sprzątanie kościoła)

3.  W Wielką Sobotę tradycyjnie zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią o godzinie 08:00 rano w kościele.

4.  W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny odbędzie o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00. Ze względu na pandemię koronawirusa poświęcenie będzie na zewnątrz, przed wejściem do kościoła, jednocześnie prosimy aby każdy swój koszyczek trzymał w ręku.

5.  W Wielkim Tygodniu okazja do Spowiedzi Świętej będzie:

·       w Niedzielę podczas każdej Mszy Św.

·       od poniedziałku do środy:

Ø  rano od 06:40

Ø  po południu od 17:00 do 18:00 i od 18:30 do 19:30

6.  Wszystkich chętnych strażaków, braci z Bractwa, ministrantów i młodzież zapraszamy i prosimy o pomoc w budowie grobu Pańskiego i ciemnicy, w najbliższy wtorek o godzinie 19:00.

7.  W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej rozdawane będą wizytówki z modlitwą za kapłanów z naszej Diecezji i z Polski, zachęcamy do modlitwy.

8.  Przypominamy że zgodnie z obecnie obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi w kościołach obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz limit osób podczas liturgii – 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu odstępu nie mniejszego niż 1,5 m. Czyli w przypadku naszego kościoła jest to liczba 30 osób.

9.  Zachęcamy do prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego a w nim m.in. wywiad z nowym Arcybiskupem Metropolitą Gdańskim księdzem Tadeuszem Wojdą oraz reportaż o ingresie nowego Arcybiskupa

·       do tygodnika Niedziela a w nim m.in. o człowieku z całunu turńskiego oraz o relacji między strachem a wiarą