2020-10-10

Ogłoszenia Parafialne - XXVIII Niedziela Zwykła

1.    Dziś, w niedzielę 11 października o godzinie 19:00, z okazji Dnia Papieskiego i rocznicy wyboru Karola Wojtyły zapraszamy wspólnie ze Wspólnotą Młodzieżową i zespołem na Apel Jasnogórski „Totus Tuus – Cały Twój”, połączony z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II.

2.   Dziś w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski, również tego dnia w naszej wspólnocie gościmy misjonarza, ojca Wojciecha Kozłowicza, z racji Niedzieli Misyjnej, którą obchodzić będziemy w tym miesiącu. W związku z tym zbiórka do puszek, na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w naszej Parafii odbędzie się za tydzień, w Niedzielę 18 października.

3.  We wtorek 13 października, w Dzień Fatimski, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem i procesją wokół kościoła. Prosimy aby zabrać ze sobą świece, które zapalimy podczas modlitwy.

4.  Rodziców młodzieży która rozpocznie przygotowania do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej, zapraszamy na spotkanie w kościele w sobotę 17.10 o godzinie 19:00

5.  Młodzież klas pierwszych szkoły średniej, zapraszamy na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę 18.10 po Mszy Św. o godzinie 16:30.

6.  Zapraszamy na modlitwę Różańcową od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, czyli o godzinie 18:30, w niedzielę o godzinie 16:00. Dzieci zapraszamy na Różaniec w środy o godzinie 17:00. Zapraszamy WSPóLNOTY do włączenia się w prowadzenie Różańca w poszczególne dni i szczególnie w niedzielę o godzinie 16:00. Dotychczas Różaniec w październiku prowadziła Wspólnota Żywego Różańca, Wspólnota Bractwa Św. Pawła, Wspólnota Dorosłych i Wspólnota Kręgu Rodzin. Przypominamy, że wspólnotowa modlitwa, buduje Wspólnotę Parafii i jej ducha.

7.  Za tydzień w Niedzielę, na Mszy Świętej o godzinie 12:15, zapraszamy wszystkie dzieci, aby przyniosły swoje osobiste RóŻAŃCE, które poświęcimy i których używać będziemy podczas wspólnej modlitwy.

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do  tygodnika Niedziela a w niej m.in. Kim jest Carlo Acutis, 15 letni chłopiec, który wczoraj był beatyfikowany a który Bogu dziękował przed śmiercią, że nie zmarnował  żadnej minuty życia? oraz do Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o braterstwie międzyludzkim w nowej Encyklice Papieża Franciszka „Fratelli tutti” oraz film na DVD „Ziemia Maryi”.

9.   W związku pandemią koronawirusa, przypominamy wszystkim o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, również w kościele, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego. Przypominamy również o możliwości Komunii Św. na rękę.

10.         W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·      Wtorek 13.10.2020 r. Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera / Dzień Fatimski /

·      Czwartek 15.10.2020 r. Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

·      Piątek 16.10.2020 r. Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej / 42. rocznica wyboru Jana Pawła II

·      Sobota 17.10.2020 r. Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

8.     Zmarł nasz Parafianin + Krzysztof Rudziński, lat 61 z ul. Modrzewiowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…