2020-06-06

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1.         W tym tygodniu obchodzić będziemy w Czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej.
Ze względu na trwającą pandemię, procesji po ulicach naszej Parafii nie będzie, lecz będzie procesja Eucharystyczna po każdej Mszy Świętej a porządek Mszy będzie jak w niedziele. Jednocześnie podczas procesji prosimy o zachowanie odstępu 2 metrów od siebie oraz korzystanie z zakrywania nosa i ust. Prosimy aby szczególnie podczas procesji uczestniczyły poszczególne grupy i wspólnoty:

·       na Mszy Św. o godzinie 07:00 Wspólnota Żywego Różańca i Domowy Kościół

·       na Mszy Św. o godzinie 09:00 Wspólnota Młodzieżowa, Liturgiczna Służba Ołtarza i Zespół Młodzieżowy

·       na Mszy Św. o godzinie 11:00 Wspólnota Dorosłych i Zespół Wspólnoty Dorosłych

·       na Mszy Św. o godzinie 12:15 Dzieci, Schola Dziecięca i Dziecięca Wspólnota Misyjna

·       na Mszy Św. o godzinie 16:30 Bractwo Św. Pawła oraz Schola Dorosłych

2.         W związku z tym, że procesja Bożego Ciała będzie tylko wokół kościoła i że procesje te będą również odbywały się podczas Oktawy Bożego Ciała, zwracamy się z gorącą prośbą o udekorowanie całego placu wokół kościoła kwiatami, banerami, wstęgami z chorągwiami. Dekorowanie będzie we wtorek i środę (9 i 10 czerwca) po wieczornej Mszy Św. czyli ok. 19:00. Postarajmy się aby ten plac i trasa procesji była pięknie przygotowana na przejście Jezusa.

3.         Prosimy dziewczynki i rodziców w pomocy do sypania kwiatków, próby sypania będą w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:00 w kościele.

4.         W piątek decyzją księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia została udzielona dyspensa od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, tak więc post nie obowiązuje. Jednocześnie informujemy, iż dekretem księdza Arcybiskupa, dyspensa od obowiązku niedzielnej Mszy Św. z powodu epidemii ZOSTAŁA ODWOŁANA.

5.          Jednocześnie informujemy, że ks. Arcybiskup przedłuża czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r. Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w powyższym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Wiąże się z tym sakramentalna spowiedź, którą należy odbyć nawet jeśli w czasie pandemii wyrażaliśmy doskonały żal oczyszczający z grzechów ciężkich.

6.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego a w Gościu Niedzielnym mi.n. o Związku Polskich Kawalerów Maltańskich i Jakiej prezydentury potrzebuje Polska.

7.         W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       w poniedziałek 08 czerwca Wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

·       w czwartek 11 czerwca Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

·       w piątek 12 czerwca Wspomnienie Błogosławionych męczenników Gdańskich: Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, kmdr. ppor. Władysława Miegonia, Franciszka Rogaczewskiego, prezbiterów, Alicji Kotowskiej, zakonnicy i towarzyszy.

·       w sobotę 13 czerwca Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

8.     Informujemy iż w czwartek w Uroczystość Bożego Ciała, są dwie wolne intencje Mszalne na godzinę 11:00 i 12:15, do których skorzystania zachęcamy.