2024-04-27

Ogłoszenia Parafialne - 5. Niedziela Wielkanocna

1.  Dziś na  Mszy Św. o godzinie 12.15 kilku chłopców zostanie włączonych do wspólnoty ministrantów i lektorów. Gratulujemy im i życzymy obfitości Bożych darów w ich posłudze w parafii Św. Floriana w Kolbudach.

2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwo majowe odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy Św. o godzinie 18.00, a w niedzielę o godzinie 16.00. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań. Msza Święta o godzinie 18.00 i adoracja Pana Jezusa.

4. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. jak w niedzielę to jest o 7.00, 9.00, 11.00, 12.15 i 16.30. Nabożeństwo majowe tego dnia o godzinie 16.00. Na Mszy Św. o godzinie 11.00 będziemy się modlić w intencji naszej kochanej ojczyzny, Polski. Spowiedź święta przed każdą Mszą. Tego dnia nie obowiązuje post.

5. W sobotę, 4 maja dzieci z naszej parafii na Mszy Św. o godzinie 11.00 przyjmą Pana Jezusa w Pierwszej Komunii Świętej.

6. Spotkanie dla Żywego Różańca w sobotę o godzinie 17.30.

7. Informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii Św. dzieci z 2023 roku, odbędzie się w Niedzielę 12 maja o godzinie 12:15. Spowiedź Święta dla dzieci z ROCZNICY, ich rodziców, rodzeństwa i rodzin odbędzie 11 maja (w sobotę) o godzinie 10:00.

8. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kolbud i całego naszego Dekanatu, na ODPUST ŚW. FLORIANA, który odbędzie 5 maja o godzinie 12:15 w naszym kościele. Mszę Świętą poprowadzi i wygłosi słowo ks. Krzysztof Borysewicz - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezji Gdańskiej.

9. W poniedziałek, 13 maja o godzinie 18.00 w salkach pod kościołem rozpocznie się kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych.

10. Młodzież klas 6,7,8 szkoły podstawowej i szkół średnich oraz studentów zapraszamy na coroczny wyjazd młodzieży do Lednicy, 1 czerwca 2024r. Tegorocznym Hasłem Lednicy jest „WRACAJ do DOMU”. Wyjazd o 7:00, powrót 23:00 – 04:00. Koszt 140zł – zapisy i informacje u ks. Patryka. Prosimy o jak najszybsze zapisywanie się, tak abyśmy mogli potwierdzić autokar na wyjazd.

11. W sobotę 8 czerwca planujemy pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu. Wyjazd o 7.30, a powrót przewidziany jest w godzinach wieczornych. Koszt to 80 złotych. Zapisy u księdza Pawła Borkowskiego i Pani Gabrysi Piankowskiej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·      w Gościu Niedzielnym w cenie 10 zł. m.in.: „Europa bez Chrystusa?”.

·      w Niedzieli w cenie 10 zł. m.in.: „ Dziękujemy za wierną posługę”.

·      w Małym Gościu Niedzielnym w cenie 7 zł. mi.n.: Sanktuaria Maryjne Europy”.

WSZYSTKIM NASZYM KOCHANYM PARAFIANOM I DROGIM GOŚCIOM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I OBFITOSCI BOŻYCH DARÓW W NOWYM TYGODN