2024-03-30

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.  Składamy gorące podziękowania wszystkim Parafianom, Wspólnotom za wszelką obecność, otwartość i dobroć, Strażakom za służbę i pomoc w budowaniu grobu, Chórom, Pani Ewie i Panu Mikołajowi za oprawę muzyczną, Pani Ani za piękny wystrój kwiatów, Paniom Danucie, Ewie, Izie, Agnieszce, Panom Dominikowi, Kacprowi, a także młodzieży za ciemnice, grób i czystość w kościele, Panu Krzysztofowi za nagłośnienie, Panu Witkowi za porządek wokół kościoła, Ministrantom i Lektorom i Bractwu Świętego Pawła za przygotowane liturgii Triduum Paschalnego.

2. W pierwszy i drugi Dzień Świąt Wielkanocnych Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o 7, 9, 11, 12.15 i 16.30. W Poniedziałek Wielkanocny ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie i funkcjonowanie Uniwersytetów Katolickich w naszej ojczyźnie. Będzie także czytany list rektora KUL.

3.   W niedzielę Miłosierdzia (7.04.2023) zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na godzinę 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. Na pomoc misjom na Madagaskarze w zeszłą niedzielę, podczas kiermaszu, zebraliśmy 2325 zł. Grupa miłosierdzia w naszej parafii przygotowała paczki na łączną sumę ponad 5 tysięcy złotych. Wszystkie one trafiły do rodzin z naszej parafii i szkoły. Za waszą hojność i otwartość serc serdecznie dziękujemy!!!

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca kwietnia. W czwartek zapraszamy na Mszę o godzinie 18.00 w intencji powołań i adorację. W piątek okazja do spowiedzi rano od 6.40 i popołudniu od 17.00. O godzinie 18.00 będzie Msza z adoracją i Litanią do Serca Pana Jezusa. W piątek i sobotę księża odwiedzą swoich chorych. W sobotę o godzinie 17.00 swoje formacyjne spotkanie ma grupa Żywego Różańca.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·        w Gościu Niedzielnym w cenie 10 zł. m.in.: „Jezus żyje”.

·        w Niedzieli w cenie 10 zł. m.in.: „ Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem”.

·        w Małym Gościu Niedzielnym w cenie 7 zł. m. in.: „Zaufaj Jezusowi”

Na radosne ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem – składamy jako Wasi DUSZPASTERZE serdeczne życzenia. Niech CHRYSTUS PAN otworzy nasze oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością, mocą ducha i wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu. Wyśpiewujmy radosne ALLELUJA!