2024-04-20

Ogłoszenia Parafialne - 4. Niedziela Wielkanocna

1.  Przeżywamy dziś NIEDZILĘ DOBREGO PASTERZA. Kościół zachęca na do gorliwej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godzinie 12.15 kilku chłopców zostanie włączonych do wspólnoty ministrantów i lektorów.

2. Wczoraj ponad 50 osób z parafii z Czapielska i Kolbud przyjęło sakrament bierzmowania z rąk księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienie tej uroczystości. Młodzieży życzymy wytrwania w wierze i miłości.

3. W zeszłą niedzielę odbyła się kolejna już taca inwestycyjna na zrobienie nowej instalacji elektrycznej i oświetleniowej. Wraz wpłatami na konto zabraliśmy  6192 zł. Za każdy gest serca dziękujemy.  Informujemy jednocześnie, że zrobiony jest już projekt techniczny. Wykonał go Pan Tomasz Kiedrowski. Do końca kwietnia wyłonimy wykonawcę tej inwestycji w naszym kościele.

4. Dziś na Mszy Św. o godzinie 12.15 zaśpiewają uczestnicy czwartej edycji warsztatów muzyczno-liturgicznych „ZASPIEWAM PANU”. Po Mszy Św. będzie miał miejsce krótki koncert.

5. Informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii Św. dzieci z 2023 roku, odbędzie się w Niedzielę 12 maja o godzinie 12:15. Spowiedź Święta dla dzieci z ROCZNICY, ich rodziców, rodzeństwa i rodzin odbędzie 11 maja (w sobotę) o godzinie 10:00.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kolbud i całego naszego Dekanatu, na ODPUST ŚW. FLORIANA, który odbędzie 5 maja o godzinie 12:15 w naszym kościele. Mszę Świętą poprowadzi i wygłosi słowo ks. Krzysztof Borysewicz - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezji Gdańskiej.

7. Młodzież klas 6,7,8 szkoły podstawowej i szkół średnich oraz studentów zapraszamy na coroczny wyjazd młodzieży do Lednicy, 1 czerwca 2024r. Tegorocznym Hasłem Lednicy jest „WRACAJ do DOMU”. Wyjazd o 7:00, powrót 23:00 – 04:00. Koszt 140zł – zapisy i informacje u ks. Patryka. Prosimy o jak najszybsze zapisywanie się, tak abyśmy mogli potwierdzić autokar na wyjazd.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·      w Gościu Niedzielnym w cenie 10 zł. m.in.: „Ewangelia życia”.

·      w Niedzieli w cenie 10 zł. m.in.: „ Wiara jest moją siłą”.

·      w Gościu Ekstra w cenie 12 zł. m. in.: „ Miriam z Nazaretu”.

WSZYSTKIM NASZYM KOCHANYM PARAFIANOM I DROGIM GOŚCIOM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I OBFITOSCI BOŻYCH DARÓW W NOWYM TYGODNIU!!!