Sakrament Chorych

Sakrament namaszczenia chorych

Jezus pokazuje nam: „Kiedy cierpicie, niebo współcierpi z wami.” Bóg chce być rozpoznany nawet w „bracie najmniejszym” (zob. Mt 25,40). Sakrament namaszczenia chorych może przyjąć każdy wierzący, którego zdrowi znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie.
(Katechizm Kościoła Katolickiego 1506-1510, 1514-1515, 1528-1529, Youcat 242, 243)

Do chorych kapłani udają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca z Komunią Świętą. W przypadku zagrożenia życia prosimy o telefon tel. (58) 682-73-36 lub kontakt o każdej porze dnia i nocy.

W przypadku zgłoszenia nowych chorych do odwiedzin lub chęci przyjęcia namaszczenia chorych i Komunii Św. prosimy o kontakt telefoniczny, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.