Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza składa się z aspirantów, ministrantów, lektorów oraz szafarzy, którzy posługują przy ołtarzu podczas mszy świętej oraz innych nabożeństw liturgicznych.

Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy Świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Łacińskie słowo “ministro, ministrare” znaczy “służyć, usługiwać”. Ministrant zatem usługuje kapłanowi, gdy przygotowany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do sprawowania ofiary Mszy świętej. Ministrant jest również tym, który niesie znaki, czyli pewne określone przedmioty, które w liturgii są niezbędne. Strój liturgiczny ministranta, podobnie jak szaty kapłana podczas sprawowania liturgii, pokazują wierzącym, że zgromadzenie w Kościele nie jest zwyczajnym zgromadzeniem, lecz jest szczególną wspólnotą wierzących w Chrystusa.

Służba liturgiczna naszej parafii liczy 42 osoby. W większości są to ministranci i lektorzy, dwaj ceremoniarze oraz dwaj szafarze – panowie Grzegorz i Marcin. Opiekę nad LSO sprawuje ks. Paweł, a młodych adeptów przygotowuje szafarz Grzegorz. Oprócz tego, że wspólnie przygotowujemy się do Mszy Świętych i nabożeństw, to także umacniamy naszą wspólnotę poprzez spotkania rekreacyjno-sportowe.

Nasze szeregi są otwarte, zatem wstąp do nas, aby razem służyć Bogu!
Łukasz Zwarra

Opiekun: ks. Paweł Borkowski

Lider (Prezes): Łukasz Zwarra

Zapraszamy nowych kandydatów i obecnych ministrantów i lektorów na zbiórkę od poniedziaku 21 września 2020 na Mszę Św. o godzinie 18:00 i zbiórkę o godzinie 18:30 z ks. Pawłem.