I Komunia Św.

Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i Pokuty

„Zatem celebracja Eucharystii stanowi „źródło i szczyt całego życia chrześcijańskiego” (Soboór Watykański II, Lumen Pentium, 11). Ku niej wszystko zmierza, ponad nią nie ma nic wyżej, po co jeszcze by można sięgnąć.
(Katechizm Kościoła Katolickiego 1322, 1324, 1409, Youcat 208)

Do sakramentu Pierwszej Komunii Św. oraz Pokuty i pojednania przystępują się dzieci z naszej Wspólnoty Parafialnej (czyli zamieszkałe na jej terenie) i praktykujące swoją wiarę. Dzieci od września 2022r. przygotowywane są przez ks. Patryka.

Pierwsza Komunia Święta, odbędzie się w sobotę 4 maja 2024 roku o godzinie 11:00.

·       ·       Do Sakramentu Pierwszej Komunii i Spowiedzi Świętej w Parafii Św. Floriana w Kolbudach przystępują dzieci klas 3, które zamieszkują na terenie tej Parafii, są ochrzczone i praktykują swoją wiarę. Jeżeli ktoś zamieszkuje po za naszą Parafią, warunkiem uczestnictwa do przygotowania w Parafii w Kolbudach jest pisemna zgoda ks. Proboszcza z Państwa Parafii.

·       Uroczystość Pierwszej Komunii Św. odbędzie się 4 maja 2024 r. (w sobotę) o godzinie 11:00 w Parafii w Kolbudach, Pierwsza Spowiedź Św. 27 kwietnia 2024r. (sobota) o godzinie 10:00

·       Spotkanie dla Rodziców dzieci do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się 11 września 2023r. o godzinie 18:30 w kościele Św. Floriana

·       Gorąco już teraz proszę, aby wszystkie dzieci, które się przygotowują do Pierwszej Komunii Św., uczestniczyły we Mszy Świętej o godzinie 12:15 w Parafii Św. Floriana w Kolbudach. Jeśli ktoś będzie na wyjeździe w jakąś Niedzielę, to proszę o uczestnictwo we Mszy Św. tam gdzie Państwo będziecie i podpis w zeszycie.

·       Dzieci nie potrzebują na spotkaniach zeszytów

·       Spotkania dla dzieci odbywać się będą w środy w kościele Św. Floriana:

o   we wrześniu i listopadzie o godzinie 16:00 (od 27 września, 8, 15, 22, 29 listopada)

o   w październiku o godzinie 17:00 podczas Różańca Św.

o   w grudniu w ramach spotkań będą Roraty o godzinie 6:45 (rano) poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobota. W środy Roraty o godzinie 18:00. Jeżeli ktoś będzie miał duży problem w codzienną obecnością o którą gorąco proszę, to proszę przynajmniej o obecność na Roratach w środy o 18:00.

o   w styczniu z racji Wizyt Duszpasterskich – spotkań w środy nie będzie, ale nadal proszę o uczestnictwo w Niedzielnej Mszy Św.

·       Do końca października, dzieci które nie były ochrzczone w Parafii w Kolbudach, proszę o dostarczenie Aktu Chrztu, pobranego aktualnie z Parafii chrztu

·       Proszę o zakupienie dla swoich dzieci różańców, których będziemy używać a które poświęcimy 1 października 2023r. w Niedzielę na Mszy o 12:15

·       Do 24 września 2023 r. (Niedziela) proszę o dostarczenie formularza zgłoszeniowego dziecka do Pierwszej Komunii Św., który otrzymają Państwo na Spotkaniu z rodzicami w poniedziałek 11 września o godzinie 18:30.

Ks. Patryk Misiewicz

pytania proszę kierować: 1komunia.kolbudy@gmail.com