Bractwo Świętego Pawła

Historia Bractwa i oddziału w Kolbudach

• Wiosną 2013 roku dwie osoby Paweł i Andrzej zjawili się z u ks. Krzysztofa Ławrukajtisa z pomysłem na męską wspólnotę.Tak zostało zasiane ziarno, które zaowocowało pierwszym spotkaniem nowo utworzonej męskiej wspólnoty, które miało miejsce w maju 2013 roku. Pierwsze spotkania związane były ze studiowaniem Pisma Świętego.
  • W lutym 2014 roku pojawiła się nazwa formacji: „Bractwo św. Pawła”. Dokładnie 18 lutego odbyło się pierwsze spotkanie formacyjne, którego tematem była: Dojrzałość osobowa mężczyzn jako cel.
  • 2 kwietnia odbyła się pierwsza konferencja wygłoszona przez Donalda Turbitta, której tematem brzmiał: „Mężczyzna silny duchem”. Z czasem cyklicznie realizowane konferencje, na których gościło wielu znamienitych gości, stały się stałym elementem formacji Bractwa.
  • 14 czerwca 2014 miał miejsce wyjazd do Orlinek podsumowujący pierwszy etap formacji "Syn” oraz pierwsza integracja bractwa zakończona mocną męską Mszą Święta, podczas, której przyjęliśmy Jezusa jako Naszego Pana.
  • W marcu 2015 odbyła się I Defilada Żołnierzy Wyklętych, która od tego czasu regularnie na wiosnę pojawiała się na ulicach Gdańska, a której współorganizatorem było Bractwo Św. Pawła.
  • 1 stycznia 2016 powstało dzisiejsze logo Bractwa Św. Pawła.
  • W marcu 2016 roku pojawiły się inicjatywy naszego Współbrata Tomka, szwadrony różańcowe, które do dziś łączą wszystkich Braci we Wspólnej modlitwie.
  • Wczesną wiosną 2018 roku pojawił się pierwszy oddział Bractwa Świętego Pawła poza Gdańskiem, w parafii św. Floriana w Kolbudach, którego pierwszym opiekunem był ks. Aleksander Piotrowski.
  • Misją Bractwa św. Pawła jest osiągnięcie pełni dojrzałości męskiej, która uwidoczni się w postawie odddawania życia za bliskich, ojczyznę. Celem jest zbudowanie osobistej relacji z Jezusem Chrystusem.
    Michał Netza

Opiekun: ks. Patryk Misiewicz