Zespół Młodzieżowy

Zespół muzyczny działa przy Parafii Świętego Floriana w Kolbudach od wielu lat. Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy poprzez śpiew, wyznawanie wspólnych wartości, pragniemy dzielić się radością, którą niesie muzyka wykonywana na większą chwałę Boga.

Bierzemy czynny udział w życiu parafii śpiewając regularnie na niedzielnych Mszach młodzieżowych o godzinie 9:00, nabożeństwach, jak również włączamy się w oprawę muzyczną Świętego Triduum Paschalnego; angażujemy się w uroczystość Bożego Ciała, wspieramy muzycznie roraty czy też od kilku lat służymy jako zespół grupy biało-czerwonej, kroczącej co roku na Jasną Górę z Gdańska wraz z Księdzem Piotrem Wieckim i Księdzem Patrykiem Misiewiczem. Dodatkowo organizujemy koncerty ,,Wieczory kolęd i pastorałek” wraz z przyjaciółmi oraz ,,Dzień Papieski”.

Każda próba poprzedzona jest Mszą w każdy piątek o godzinie 18:00. Nasz zespół składa się z osób, które pragną coraz bardziej przybliżyć się do Jezusa. Słowo Boże w połączeniu z muzyką jest dawaniem świadectwa swojej wiary. Muzyka która bazuje na tekstach Pisma świętego pozwoliła nam zbliżyć się do Jezusa i nawiązać z Nim wyjątkową relację. Chcemy, aby osoby słuchające nas czerpały z tej muzyki poczucie miłości i bliskości Boga.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w naszą działalność i zasilić szeregi zespołu.

,,Wy jesteście na swój sposób posłani, aby szerzyć Bożą radość i przez wasz śpiew ukazywać, że wiara jest mocniejsza niż wątpienie, że nadzieja jest silniejsza niż beznadziejność, że miłość jest mocniejsza niż śmierć”. Jan Paweł II
Kinga Słowik

Liderzy: Kinga i Mateusz Słowik