Wspólnota Dorosłych

Grupa modlitwy kontemplacyjnej w parafii św. Floriana w Kolbudach powstała 1 października 2014 roku z inicjatywy Pawła Szuber (przy wsparciu jego wiernej i oddanej Żony, Małgorzaty pod patronatem Wspólnoty Przyjaciół Miłości Miłosiernej.

Wspólnota Dorosłych,  której patronem jest święty Michał Archanioł funkcjonuje na terenie naszej Parafii od kilku lat.  Jest ona owocem spotkań uczestników kursu Alfa,  którzy zapragnęli pójść za Jezusem.  Aktualnie to ponad 20 osób. Spotkania Wspólnoty,  która ma charakter modlitwno-ewangelizacyjny odbywają się w czwartki. Zaczynają się udziałem w Eucharystii,  Adoracji Najświętszego sakramentu i Uwielbieniu.   Później następuje spotkanie formacyjne w salce przy Kościele.  W ramach tych spotkań razem z księdzem Pawłem Borkowskim, który jest opiekunem duchowym Wspólnoty rozważamy Słowo Boże i jego wpływ na nasze codzienne życie oraz szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za Kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie,  a także Uwielbiamy Pana Jezusa razem z całą Parafią.  Jako Wspólnota staramy się żyć czynnym miłosierdziem i dlatego pomagamy niektórym rodzinom z naszej Parafii, przygotowując świąteczne paczki. Dzięki  działaniom naszej Wspólnoty zostały nałożone szkaplerze św Michał Archanioła, a niektórzy zawierzyli się Jezusowi przez serce Maryji. Tak więc,  jeśli tak jak my pragniesz rozwijać relację z Panem Bogiem i drugim człowiekiem przyjdź!  Czekamy na Ciebie! W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z księdzem Pawłem lub liderami Wspólnoty Dorosłych Jolą i Arkiem Tracewicz.
Jola Tracewicz

Opiekun grupy: ks. Paweł Borkowki