2023-03-04

Ogłoszenia Parafialne - 2. Niedziela Wielkiego Postu

1.     Dziś, w odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, odbędzie się po Mszach Św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.

2.     Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godzinie 17.00 (dzieci wraz z rodzicami) i 18.30 (młodzież i dorośli). Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00.

3.     Kurs dla narzeczonych rozpocznie się w naszej parafii 6 marca (poniedziałek) o godzinie 18.00 w salce pod kościołem. Zapisy u Państwa Urszuli i Wojciecha Bańka.

4.     Zapraszamy do śpiewania w czasie Triduum Paschalnego . Próby scholii będą odbywały się w piątki o 19.15 i w soboty o 9 rano w salce katechetycznej. W oprawie tych najważniejszych Świąt w ciągu roku mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i młodzież i starsze dzieci.

5.      Za tydzień odbędzie się kolejna taca inwestycyjna. Wszystkie ofiary pragniemy przeznaczyć na dokończenie zakrystii i spłatę należności za wykonanie balasek.

6.     W minionym tygodniu zostały zamontowane w naszym kościele balaski. Prosimy, aby te osoby, które chcą przyjąć Pana Jezusa klęcząc ustawiały się po bokach, a na środku te, które chcą na stojąco.

7.     Wszystkich mężczyzn z Parafii zapraszamy na Diecezjalne Rekolekcje dla Mężczyzn, organizowane przez Bractwo Św. Pawła, „Oto ja mężczyzna, poślij mnie”, od poniedziałku do środy (6-8 marca) o godzinie 18:00 w kościele NMP Matki Kościoła i Św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku. Rekolekcje poprowadzi ojciec Jerzy Morański – salwatorianin z Trzebnicy, kaznodzieja, założyciel i opiekun Wspólnoty Słowa “Sykomora”, kapelan wspólnoty “Mężczyźni Św. Józefa” we Wrocławiu, oraz prelegent w czasie męskich “Oblężeń Jasnej Góry”.

8.     W najbliższe wakacje, od 16 do 21 sierpnia, zapraszamy dzieci w wieku od lat 7, na czas wypoczynku „Wakacje z Bogiem”. Wyjazd będzie w okolice środkowej Polski, z noclegiem w Puszczy Kampinoskiej. W programie m.in.: Suntago Wodny Świat, Orientarium Zoo Łódź, Stadion Narodowy – Trasa VIP, Centrum Nauki Kopernik, warsztaty w Manufakturze Czekolady, Kopalnia Soli Kłodawa. Koszt 2050 zł.  Informacje i zapisy u ks. Patryka.

9.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym  w cenie 10 złotych m.in. Czy Bóg karze?

·       w Tygodniku Niedziela w cenie 10 złotych m.in. Ratować człowieka czy klimat?

·       w najnowszym numerze Misyjnych Dróg m.in. anegdoty misyjne, krzyżówki, świadectwa misjonarzy, przepisy kulinarne.

·       w Liście do Pani m.in. Niech nas wspierają narodzeni dla Nieba.

·       w kwartalniku Galilea m.in. Przypowieści Pana Jezusa.

·       w Małym Gosiu Niedzielnym w cenie 7 złotych m.in. Zmierzę się z Wielkim Postem

Wszystkim naszym kochanym parafianom i drogim gościom życzymy pięknej niedzieli i obfitującego w duchowe dobro nowego tygodnia.