2022-11-20

Niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.     W zeszłą niedzielę w naszym kościele odbywała się kolejna taca inwestycyjna. Zebraliśmy 6935 zł. Wszystkie ofiary zostaną przeznaczone na spłatę należności parafii za fotowoltaikę umieszczoną na dachu naszego kościoła „Firmie Masters” ze Straszyna. Na pomoc ubogim i prześladowanym zebraliśmy 1000 złotych. Wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom wyrażamy nasze wielkie podziękowanie i składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

2.     Dziś po Mszach Św. odbywa się zbiórka do puszek na zakup sprzętów, między innymi statywów i mikrofonu, dla naszych zespołów muzycznych, które upiększają swoją grą i śpiewem Msze Święte.

3.     Chór Camerata Santa Cecilia zaprasza parafian i gości na wspólne śpiewanie z okazji imienin swojej patronki Św. Cecylii, we wtorek (22 listopada) o godzinie 18.30 w salce pod Kościołem.

4.     Wszystkich Parafian, razem ze Scholą Parafialną zapraszamy już od przyszłej Niedzieli, w każdą Niedzielę Adwentu na śpiewane Nieszpory Adwentowe o godzinie 17:30. W przyszłą Niedzielę Nieszpory będą razem z poświęceniem wieńca adwentowego.

5.     W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny, a także będzie można zakupić świece wigilijne w cenie 10 zł. (małe) i 20 zł. (duże). Będzie też kiermasz adwentowo – świąteczny , z którego dochód w całości będzie przeznaczony na pomoc misjom prowadzonym przez Daniela Kasprowicza na Madagaskarze.

6.     .  W tym tygodniu wspominamy:

·       Poniedziałek (21.11) – Wspomnienie Ofiarowania NMP

·       Wtorek (22.11) – Wspomnienie Św. Cecylii -  dziewicy i męczennicy

·       Czwartek (24.11) Wspomninie Św. Andrzeja Dung i Towarzyszy - męczennicy

7.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym m.in. Aby prawda o Janie Pawle II była powszechna, potrzebna jest wiedza, nie propaganda.

·       w Tygodniku Niedziela m.in. Jeszcze wolność czy już niewola?!

·       w  „Małym Gościu Niedzielnym” m.in. O świętych, którzy orędują za nami w niebie.

·       Mamy nowy, listopadowy numer „Misyjnych dróg”

Ze smutkiem informujemy, że zmarła nasza parafianka, Jadwiga Choroszman z ulicy Przemysłowej 1. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 22 listopada, Msza Św. w naszym kościele o godzinie 11.00, a następnie ceremonie na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku. Wieczny odpoczynek….

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Św. Floriana.