2022-11-05

Ogłoszenia Parafialne - XXXII Niedziela Zwykła

1.      Wypominki za zmarłych będą odmawiane w naszym kościele jeszcze dziś, to jest w niedzielę o 15.30 i w poniedziałek i wtorek o godzinie 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.     We wszystkie czwartki listopada zapraszamy wiernych na Adorację Pana Jezusa  w ciszy na godzinę 17.30. W tym też czasie będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

3.     W najbliższy piątek, 11 listopada, zapraszamy parafian i gości, na uroczystą Mszę Świętą, w intencji naszej Ojczyzny, na godzinę 11.00. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4.     W przyszłą niedzielę będzie kolejna taca inwestycyjna. Wszystkie ofiary zostaną przeznaczone na spłatę należności parafii za fotowoltaikę umieszczoną na dachu naszego kościoła „Firmie Masters”.

5.     Serdecznie zapraszamy na organizowany przez Wspólnotę Czas dla Rodzin, należącą do Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, niezwykły kurs dla małżonków sakramentalnych - "Akwila i Pryscylla", który ożywi Waszą wzajemną miłość i przybliży Was do siebie. Kurs uczy czerpać z mocy sakramentu małżeństwa i przezwyciężać kryzysy. Kurs rozpoczyna się Mszą Świętą w piątek, 11.11.22 o godzinie 18 w Gdańsku , przy ul. Piecewskiej 9. Bliższe szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.

6.     W tym tygodniu wspominamy:

·       Środa (9.11) – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

·       Czwartek (10.11) - Wspomnienie Św. Leona - papieża

·       Piątek (11.11) – Wspomnienie Św. Marcina – biskupa

·       Sobota (12.11) – Wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza

7.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym m.in. O niezwykłym muzeum, które jest poświęcone Witoldowi Pileckiemu.

·       w Tygodniku Niedziela m.in. O miłości do Polski

·       w  „Małym Gościu Niedzielnym” m.in. O świętych, którzy orędują za nami w niebie.

·       Mamy nowy numer „Misyjnych dróg”

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Św. Floriana.