2022-10-29

Ogłoszenia Parafialne - 31. Niedziela Zwykła

1.     Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w niedzielę, to jest 30 października, o godzinie 17.15 w salce pod Kościołem. Dzieci przebierają się za świętych i błogosławionych. Przynosimy ze sobą niebiańskie jedzenie.

2.     Informujemy, że w Dzień Wszystkich Świętych w naszym Kościele będą odprawione MSZE ŚW. tylko o 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i 16.30.  W Pręgowie i Lublewie na cmentarzach o godzinie 12.30 będziemy się modlić na różańcu, a następnie około godziny 13.00 będzie sprawowana Msza Św. W Dzień Zaduszny Msze Św. w naszym Kościele odprawimy o 7.00 i 18.00.

3.      Na stoliku z gazetami są wyłożone kartki na wypominki jednorazowe i całoroczne. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk swoich zmarłych. Wypominki będą odmawiane w naszym kościele od 2 do 8 listopada po Mszy o godzinie 18.00, a w niedzielę 6 listopada o 15.30.

4.     W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca listopada. W piątek okazja do spowiedzi świętej rano od 6.40 i popołudniu od godziny 16.00. Po Mszy Św. o godzinie 18.00 Adoracja i Litania do Serca pana Jezusa. W sobotę księża odwiedzą swoich chorych. Biuro parafialne w sobotę będzie nieczynne. O godzinie 17.00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie i modlitwę.

5.     We wszystkie czwartki listopada zapraszamy wiernych na Adorację Pana Jezusa  ciszy na godzinę 17.30. W tym też czasie będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

6.     W zeszłą niedzielę na „Papieskie Dzieło Misyjne” zebraliśmy w naszej parafii 2032 złote. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

7.     W tym tygodniu wspominamy:

·       Środa (2.11) – Dzień Zaduszny

·       Piątek (4.11) – Wspomnienie Św. Karola Boromeusza - biskupa

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym m.in. Które z postaci wyniesionych na ołtarze inspirują nas najbardziej i dlaczego?

·       w Tygodniku Niedziela m.in. Pytania o życie wieczne. Co dzieje się z człowiekiem w chwili śmierci? Czy zmarli mogą nas nawiedzać? Jak pomóc tym, którzy odeszli?

·       w  „Małym Gościu Niedzielnym” m.in. O świętych, którzy orędują za nami w niebie.

·       Mamy nowy numer „Misyjnych dróg”

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Św. Floriana.