2022-06-11

Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy - Niedzielę

1.     W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała, Msze Św. tego dnia o godzinie 07:00, 09:00, 12:00 (po procesji) i 16:30Mszy Św. o godzinie 11:00 nie będzie.

·       Prosimy Parafian i wspólnoty o pomoc w zbudowaniu i udekorowaniu ołtarzy, również prosimy o udekorowanie swoich domów, mieszkań i ulic

·       dziewczynki i rodziców zachęcamy do sypania kwiatków, próby do sypania będą w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:00 w kościele

·       w piątek z racji dyspensy udzielonej przez ks. Arcybiskupa nie obowiązuje post od mięsa na terenie granic archidiecezji gdańskiej

2.     W poniedziałek przypada Dzień Fatimski, po Mszy Św. zapraszamy na procesję fatimską wokół kościoła. Natomiast na Mszy o godzinie 18:00 poświęcony zostanie nowy sztandar Wspólnoty Żywego Różańca.

3.     W najbliższą sobotę (18.06) o godzinie 18:00 w naszym kościele, rocznik kapłanów wyświęconych z ks. Pawłem, obchodzić będzie swoją 24. rocznicę Święceń Kapłańskich. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy za księży i o nowe powołania kapłańskie.

4.     W przyszłą niedziele odbędzie się zbiórka do puszek, na wyjazd dla dzieci do Schodna z ks. Pawłem.

5.     Zakończyliśmy remont toalety pod kościołem, teraz stoi przed nami remont biura parafialnego. Panu Franciszkowi Paweli i jego firmie dziękujemy za wykonanie i pomoc w remontach.

6.     Dziś – w niedzielę, poniedziałek, wtorek i środę w naszym kościele odprawione zostaną kolejne Msze Święte z Mszy Gregoriańskich, które odbywają się w naszym dekanacie Kolbudy, za ks. Mariana Szlagowskiego, byłego proboszcza w Przywidzu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pełna rozpiska Mszy znajduje się na plakatach i stronie Parafii.

7.     Zapraszamy wszystkich parafian na 40. Gdańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, od 28 lipca do 12 sierpnia. Dziś gościmy pielgrzymów zachęcających do pielgrzymki i do zapisów do grupy Biało – Złotej, przy wyjściu wesprzeć można również organizację pielgrzymki.

8.     Zapraszamy na spotkanie podsumowujące Synod o synodalności, który odbywa się w naszej archidiecezji. Spotkanie presynodalne odbędzie się we wtorek, 14 czerwca o godzinie 19.00 w auli Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie.

9.     Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy od-czuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

10.W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 13.06.2022 r. Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera
i doktora Kościoła

·       Wtorek 14.06.2022 r. Wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

·       Czwartek 16.06.2022 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

·       Piątek 17.06.2022 r. Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·       w Gościu Niedzielnym, w cenie 8zł, m.in. wywiad z profesorem Jospehem Weiler
o tym czym Unia Europejska boi się Boga

·       w Tygodniku Niedziela w cenie 8zł,  m.in. o tym kim są dzisiejsi lektorzy
i ministranci

·       jest również wydanie Gościa Niedzielnego Extra, w cenie 12zł, o Bożym Ciele, cudach Eucharystycznych i Mszy Świętej