2022-05-28

Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.     W najbliższą sobotę 4 czerwca razem ze wspólnotami naszej Parafii oraz Parafii Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polski w Lublewie oraz Bożego Ciała w Pręgowie zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie odbędzie się w naszym kościele i rozpocznie się:

·        o godzinie 19:00 do 20:00 czuwaniem dzieci i młodzieży,

·       o godzinie 20:00 do 21:00 czuwaniem młodzieży i dorosłych

·       i o godzinie 21:00 Eucharystią, Uwielbieniem i agapę. Szczegóły znajdują się na plakatach.

2.     W tym tygodniu przeżywać będziemy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca. W CZWARTEK razem ze Wspólnotą Dorosłych zapraszamy po Mszy wieczornej i Majowym na adorację połączoną z modlitwą o powołania kapłańskie. W PIÄ„TEK okazja do Spowiedzi Św. od 16:00 do 18:00 i Nabożeństwo do Serca Jezus po Mszy wieczornej. W SOBOTĘ Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na różaniec z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Mary o godzinie 17:00, natomiast w Niedzielę 5 czerwca o godzinie 06:30 na wspólny różaniec.

3.     Od środy zapraszamy przez cały czerwiec na Nabożeństwa Czerwcowe od poniedziałku do soboty o godzinie 18:30 i w niedzielę o godzinie 16:00.

4.     W najbliższą sobotę 4. czerwca w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, o godzinie 10:00 odbędą się Święcenia Kapłańskie. Zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy za nowo wyświęcanych kapłanów.

5.     Ks. Paweł zaprasza dzieci na wyjazd do Schodna, w dniach od 27 czerwca do 01 lipca. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Pawła.

6.     Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza na modlitewne czuwanie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Czuwanie odbędzie się w sobotę, 4 czerwca w kościołach stacyjnych w Gdańsku. Okazja do czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będzie również we wszystkich kościołach naszej archidiecezji. Na zakończenie czuwania spotkamy się na uroczystej Eucharystii w bazylice Mariackiej w Gdańsku o godzinie 23.00. Szczegóły na plakatach.

7.     Od 01 czerwca w naszym Dekanacie Kolbudy, w poszczególnych kościołach, odprawiana będzie Msza Święta Gregoriańska za zmarłego ks. Mariana Szlagowskiego, byłego proboszcza Parafii w Przywidzu i pełniącym posługę duszpasterską w samodzielnym wikariacie w Jodłownie. Szczegółowa rozpiska wszystkich Mszy i Parafii znajduje się na plakatach i na stronie internetowej Parafii.

8.     W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Wtorek 31.05.2022 r.  Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

·       Środa 01.06.2022 r. Wspomnienie Św. Justyna, męczennika / Dzień Dziecka

·       Czwartek 02.06.2022 r. Wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·       w Gościu Niedzielnym m.in.  o reakcjach Jana Pawła II na przestępstwo wykorzystania nieletnich

·       Tygodniku Niedziela m.in. o sile modlitwy różańcowej

·       dzieci i rodziców do nowego Małego Gościa Niedzielnego w którym o szczególnych, świętych patronach

10.Ze smutkiem informujemy, że zmarł nasz parafianin + Wiesław Kozak, l. 69, z ul. Tysiąclecia oraz kapłan archidiecezji gdańskiej + ks. Krzysztof Gidziński, lat 55, w 29. roku kapłaństwa.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…