2022-05-21

Ogłoszenia Parafialne - 6. Niedziela Wielkanocna

1.     W sobotę 4 czerwca razem ze wspólnotami naszej Parafii oraz Parafii Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polski w Lublewie oraz Bożego Ciała w Pręgowie zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie odbędzie się w naszym kościele i rozpocznie się:

·        o godzinie 19:00 do 20:00 czuwaniem dzieci i młodzieży,

·       o godzinie 20:00 do 21:00 czuwaniem młodzieży i dorosłych

·       i o godzinie 21:00 Eucharystią, Uwielbieniem i agapę. Szczegóły znajdują się na plakatach.

2.     Młodzież i studentów zapraszamy na wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy, w sobotę 04 czerwca, o godzinie 06:00 rano. Koszt 100zł. Zapisy i informacje u ks. Patryka. Prosimy o najszybsze zapisywanie się, aby wyjazd mógł się odbyć.

3.     Ks. Paweł zaprasza dzieci na wyjazd do Schodna, w dniach od 27 czerwca do 01 lipca. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Pawła.

4.     Informujemy, że rozpoczęliśmy remont dachu kościoła, który wykona firma z Brus oraz remont publicznej toalety pod kościołem. Podczas remontu planujemy m.in. wymienić opierzenia, rynny i zniszczone poszycie papy.

5.     Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza w wigilię Zesłania Ducha Świętego na modlitewne czuwanie w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Czuwanie odbędzie się w sobotę, 4 czerwca w kościołach stacyjnych w Gdańsku. Okazja do czuwania i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem będzie również we wszystkich kościołach naszej archidiecezji. Na zakończenie czuwania spotkamy się na uroczystej Eucharystii w bazylice Mariackiej w Gdańsku o godzinie 23.00. Szczegóły i kościoły stacyjne znajdują się na plakatach. Jednocześnie od piątku rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

6.     Zapraszamy na Festyn 3 Pieszych Pielgrzymek (Gdańskiej, Gdyńskiej i Kaszubskiej) na Jasną Górę, który odbędzie się 28 maja w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie od godz. 14.00 do 18.00.

7.     W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Wtorek 24.05.2022 r. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

·       Czwartek 26.05.2022 r. Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

·       Sobota 28.05.2022 r. Wspomnienie Bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·       w Gościu Niedzielnym m.in.  o tym kto popiera zło i w jego obliczu milczy?

·       Tygodniku Niedziela m.in. o jak zrozumieć Papieża Franciszka?

9.     Z przykrością informujemy, że zmarła nasza parafianka + Daniela Wąsowicz, lat 72, z ul. Świerkowej, mama ks. Jarosława, Dominika, Pawła i Piotra oraz siostra profesora ks. Zbigniewa Łepko. Msza Święta pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 23.05 o godzinie 12.00, uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Lublewie. Różaniec w  niedzielę 18:00 w kaplicy Domu Pogrzebowego Św. Józef w Żukowie oraz w naszym kościele w poniedziałek o 11:30. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…