2021-11-20

34. Tydzień Zwykły - Niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.       Dziś odbywa się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

2.       W przyszłą Niedzielę (28.11.21r.) o godzinie 17:30 razem ze Scholą Parafialną zapraszamy na Pierwsze - Śpiewane Nieszpory Adwentu, z poświęceniem wieńca adwentowego. Kolejne Nieszpory odbywać się będą w każdą Niedzielę Adwentu o tej samej godzinie.

3.       W następną niedzielę (28.11.21r.) po wszystkich Mszach świętych w naszym kościele odbędzie się kiermasz misyjny. Dochód ze sprzedaży kartek i ozdób świątecznych będzie w całości przeznaczony na pomoc dla szpitala i szkoły na Madagaskarze Jest to dzieło rozpoczęte przez Fundację Boże Atelier i Daniela Kasprowicza, świeckiego misjonarza, który odwiedził naszą parafię.

4.       W środę zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – która połączona będzie z modlitwą do Świętego Floriana, patrona naszej Parafii.

5.       W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·        Poniedziałek 22.11.2021 r.  Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

·        Środa 24.11.2021 r. Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy

6.     W związku z trwającą pandemią, ponawiamy prośbę o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego; dezynfekcje rąk, dystans oraz maseczki. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·        do Gościa Niedzielnego w którym m.in. o Królestwie Jezusa Chrystusa oraz dodatek film DVD o ks. Janie Masze – zamordowanym przez Niemców w czasie II Wojny Światowej

·        do Tygodnika Niedziela w którym m.in. o tym że Polacy nie są obojętni wobec sytuacji migrantów na granicy Polsko – Białoruskiej, jednocześnie zachowując swoje bezpieczeństwo i niepodległość