2021-07-17

Ogłoszenia Parafialne - XVI Niedziela Zwykła

1.     Wszystkim parafianom i przybyłym gościom na czas WAKACYJNO – URLOPOWY życzymy dobrej pogody, bezpieczeństwa i błogosławionego czasu.

2.     W przyszłą Niedzielę 25 lipca obchodzić będziemy Święto Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa. Z tej okazji, tradycyjnie po każdej Mszy Świętej poświęć będzie można wszelkie pojazdy mechaniczne (samochody, motory, rowery, skutery), które już teraz prosimy aby tego dnia ustawiać wokół kościoła.

3.     Również od przyszłej Niedzieli wyruszają diecezjalne piesze pielgrzymki na Jasną Górę, kolejno Kaszubska (25.07), Gdyńska (26.07) i Gdańska (28.07), zachęcamy do udziału w nich na całą trasę, wybrane dni lub w formie duchowej grupach biało-złotych.

4.     Ojcowie Oblaci, w związku z Rokiem Św. Józefa, w najbliższy poniedziałek (19.07) o godzinie 17:15 zapraszają Kaszubów i miłośników Kaszub na spotkanie, modlitwę i Mszę Św. do Kościoła Św. Józefa w Gdańsku. Szczegóły na plakatach.

5.     W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·        Czwartek 22.07.2021 r. Święto Św. Marii Magdaleny

·        Piątek 23.07.2021 r.   Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

·        Sobota 24.07.2021 r.  Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy

6.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·        dzieci do wakacyjnego numeru Małego Gościa Niedzielnego

·        do Gościa Niedzielnego w którym m.in. o Papieżu Franciszku który w ostatnich dniach będąc sam będąc pacjentem szpitala, swoją osobom pomagał innym,

·        do tygodnika Niedziela a w nim m.in. o tym dlaczego Kościół sprzeciwia się rozwodom