2021-06-26

Ogłoszenia Parafialne - XIII Niedziela Zwykła

1.      W tym tygodniu obchodzić będziemy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca Lipca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie za powołania kapłańskie, w piątek okazja do Spowiedzi Świętej od godziny 16:00, nabożeństwo do Serca Jezusa po Mszy o 18:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w sobotę o godzinie 17:30 Wspólnota Różańca Świętego zaprasza na wspólną modlitwę do Niepokalanego Serca Maryi.

2.      W związku z rozpoczętym czasem Wakacji i Urlopów, wszystkim Parafianom, dzieciom i młodzieży składamy życzenia zdrowego, bezpiecznego i udanego czasu odpoczynku. Jednocześnie przypominamy i zachęcamy, aby ten czas był również czasem codziennej modlitwy i Mszy Świętej w Niedzielę. W wakacje nie róbmy wakacji od Pana Boga.

3.      W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·        Poniedziałek 28.06.2021 r. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

·        Wtorek  29.06.2021 r.  Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

·        Środa 30.06.2021 r. Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego

·        Sobota 03.07.2021 r. Święto św. Tomasza, apostoła

4.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·        dzieci i rodziców do wakacyjnego numeru Małego Gościa Niedzielnego w którym m.in.
o wyjazdach wakacyjnych i Euro2020

·        do Gościa Niedzielnego w którym m.in. o demografii która mówi nam że za 30. lat będzie nas w Polsce o ponad 4 miliony mniej

·        do tygodnika Niedziela a w nim m.in. o 70. latach kapłaństwa Benedykta XVI oraz czy psychoterapia zastąpi spowiedź?

5.      Z przykrością informujemy że zmarł nasz Parafianin + Zygmunt Szydłowski, l.84, z ul. Łukowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…