2020-12-26

Ogłoszenia Niedziela Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1.  W tym tygodniu, w czwartek przypada koniec Roku Kalendarzowego 2020, na Mszy Św. o godzinie 18:00 dziękować będziemy Bogu za miniony rok i prosić o błogosławieństwo na nowy 2021.

2.  W najbliższy Piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie jest to Pierwszy Piątek Miesiąca. Porządek Mszy Świętych będzie jak w niedziele, natomiast okazja do Spowiedzi w tygodniu i w Uroczystość podczas każdej Mszy Św. Tego dnia z racji uroczystości wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje. Są wolne intencje Mszalne do których zachęcamy: 1 stycznia o godzinie 07, 09, 11 i 16:30, 2 stycznia o 07:00.

3.  W najbliższą Pierwszą Sobotę Miesiąca, Wspólnota Różańca Św. zaprasza na modlitwę różańcową o godzinie 17:30.

4.  Pragniemy gorąco podziękować wszystkim parafianom zaangażowanym zarówno w czasie Adwentu jak i w przygotowanie kościoła i terenu wokół do Świąt Bożego Narodzenia oraz przygotowanie Mszy Świętych Pasterskich. Dziękujemy strażakom ministrantom, lektorom, szafarzom, Bractwu Św. Pawła, Scholii Parafialnej, wszystkim Parafianom którzy zadbali o wystrój i porządek w kościele. Dziękujemy Parafianom za ufundowania ornatu oraz obrusów do kościoła. Za każdy nawet najmniejszy gest i pomoc składamy Bóg zapłać.

5.  W związku z wprowadzeniem od 28 grudnia Kwarantanny Narodowej w całej Ojczyźnie, Msze Święte dodatkowe z błogosławieństwem, które odprawimy w intencji Parafian z poszczególnych ulic, w ramach tegorocznej Kolędy, odbędą się po 18 stycznia, czyli po zakończeniu Kwarantanny. Rozpiska Mszy i poszczególnych ulic będzie w najbliższym czasie.

6.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7.  W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 28.12.2020 r. Święto Świętych Młodzianków, męczenników

·       Pierwszy Piątek Miesiąca  01.01.2021 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

·       Pierwsza Sobota Miesiąca 02.02.2021 r. – Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła

8.     Z przykrością informujemy, że zmarł nasz parafianka + Zofia Kędziorska, z ul. Przedszkolnej.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…