2020-12-12

Ogłoszenia Parafialne - III Niedziela Adwentu Gaudete - Radości

1.  Dziś - 13 grudnia o godz. 19.30 w oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji zapłoną świece - symbol upamiętniający ofiary Stanu Wojennego. Gdański Instytut Pamięci Narodowej zachęca wszystkich do udziału w akcji "Zapal Światło Wolności".

2.  Wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 06:45 na Roraty, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.

3.  Można nabyć Świece Caritas, w cenie 6 zł mała, dochód ze świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4.  Opłatki które poświęciliśmy można odebrać można w zakrystii.

5.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do  tygodnika Niedziela a w niej m.in.
o Polskich Grudniach 1970, 1981 i 2020 oraz wywiad z Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem,
do
Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o Św. Łucji – która rozświetla mrok najciemniejszej nocy w roku. Do zabrania za darmo jest również Kurier Muzealny, z Muzeum II Wojny Światowej w którym możemy przeczytać o dawnych przepisach na wigilijne potrawy oraz opisy polskich tradycji bożonarodzeniowych.

6.  W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 14.12.2020 r.  Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera
i doktora Kościoła