2020-10-17

Ogłoszenia Parafialne - XXIX Niedziela Zwykła

1.   Dziś w związku ubiegłotygodniowym Dniem Papieskim, odbywa się zbiórka do puszek, na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,  która jest pomocą dla uboższej i zdolnej młodzieży. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

2.   Informujemy, że w najbliższą sobotę nasz Parafianin Krzysztof Zabłoński, przyjmie posługę szafarza nadzwyczajnego, poprzez co będzie miał możliwość udzielania Komunii Św. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach

3.    Zgodnie ze wskazaniami księdza Biskupa Jacka Jezierskiego i w związku
z wprowadzeniem na naszym terenie CZERWONEJ strefy, przypominamy iż:

·       wszystkich uczestniczących w Mszach Świętych i Nabożeństwach obowiązuje zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego co najmniej 2 metrów.

·      Według zaleceń Biskupa Jacka i Ministerstwa Zdrowia zgodnie z wprowadzoną zasadą w kościołach mogą uczestniczyć wierni w liczbie 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, czyli w przypadku naszego kościoła będzie to liczba około 100 osób.

·      Komunia Święta może być udzielana zarówno na rękę jak i do ust,

·      ksiądz Biskup Jacek udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia.

4.  Zapraszamy na modlitwę Różańcową (również w intencji o ustanie pandemii) od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, czyli o godzinie 18:30, w niedzielę o godzinie 16:00. Dzieci zapraszamy na Różaniec w środy o godzinie 17:00.

5.  Na stoliku z gazetami zostały wyłożone karteczki do Wypominek za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Oktawy Wszystkich Świętych oraz do Wypominek Rocznych. Wypominki będzie można składać w zakrystii na poszczególne dni Oktawy. Prosimy o wypisywanie imion czytelnym drukiem. Prosimy aby w tym roku, odwiedziny naszych drogich zmarłych na cmentarzach, zaplanować na cały miesiąc Listopad, aby unikać gromadzenia się w tłumach.

6.    W związku z pandemią koronawirusa, niestety nie możemy w tym roku zorganizować dla DZIECI, Balu Wszystkich Świętych. Mimo ograniczeń, z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa, w tym roku zapraszamy dzieci do konkursu na NAJPIĘKNIEJSZY strój ŚWIĘTEGO, w który się przebiorą dzieci na Mszę Świętą, w Niedzielę 1 listopada na godzinę 12:15 w Uroczystość Wszystkich Świętych.

7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do  tygodnika Niedziela a w niej m.in. o ponadczasowym pontyfikacie Św. Jana Pawła II  oraz do Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o dokumentowaniu świadectw wiary na Misjach oraz o Liturgii Kościoła i zasadach przyjmowania Komunii Św. i na rękę i do ust.

8.   W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·      Poniedziałek 19.10.2020 r.  Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych

·      Wtorek 20.10.2020 r.  Wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera