2020-10-03

Ogłoszenia Parafialne - XVII Niedziela Zwykła

1.  Przypominamy iż, Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży i młodzieży
z sąsiedniej Parafii, udzieli ks. Biskup Zbigniew Zieliński, dziś na Mszy Św.
o godzinie 12:15.

2.  Wszystkich MĘŻCZYZN z naszej Parafii zapraszamy razem z braćmi z Bractwa Świętego Pawła z oddziału Kolbudy, na rozpoczęcie roku formacyjnego, które odbędzie się w Parafii Bożego Ciała w Gdańsku Morenie, w poniedziałek
5 października o godzinie 18:30.

3.  Zapraszamy młodzież na spotkanie pt. „Wstań i Sław 2.0 – skacz” organizowane przez Ruch Światło - Życie, które odbędzie się Parafii Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni Karwiny, w najbliższą sobotę 10 października o godzinie 17:00.
W programie m.in. występ zespołu Exodus 15 i zespołu Paw oraz świadectwo Szymona Reich. Zapisy na wyjazd i informację u ks. Patryka.

4.  Za tydzień w niedzielę 11 października o godzinie 19:00, z okazji Dnia Papieskiego i rocznicy wyboru Karola Wojtyły zapraszamy wspólnie ze Wspólnotą Młodzieżową i zespołem na Apel Jasnogórski „Totus Tuus – Cały Twój”, połączony z 100 rocznicą urodzin Jana Pawła II. W związku z tym poszukujemy chętnych do upieczenia na ten Apel, dużego 3 piętrowego tortu oraz zorganizowania większej ilości sztucznych ogni.

5.  Rozpoczęliśmy miesiąc Październik,  zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty, dorosłych, młodzież i dzieci na wspólną modlitwę Różańcową od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, czyli o godzinie 18:30, w niedzielę o godzinie 16:00. Dzieci zapraszamy na Różaniec w środy o godzinie 17:00.

Jednocześnie ogłaszamy konkurs dla dzieci na NAJPIĘKNIEJSZY, samodzielnie wykonany różaniec – różańce można przynosić do zakrystii, rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11 października, w niedzielę na Mszy o godzinie 12:15, będą czekać nagrody. Wszystkie różańce potem będą do obejrzenia w naszym kościele.

6.  Wspólnota Różańca Świętego w naszej Parafii zaprasza mężczyzn do Męskiej Róży, która obecnie się tworzy, informację i zapisy u Pana Franka Paweli.

7.   Za tydzień w całej Polsce obchodzić będziemy Dzień Papieski, również tego dnia
w naszej wspólnocie gościć będziemy misjonarza, ojca Wojciecha Kozłowicza,
z racji Niedzieli Misyjnej, którą obchodzić będziemy w tym miesiącu. W związku
z tym zbiórka do puszek, na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w naszej Parafii odbędzie się w Niedzielę 18 października.

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do  tygodnika Niedziela a w niej m.in tam, gdzie kościoły stają się hotelami, kawiarniami i restauracjami oraz do Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym że Św. Franciszek z Asyżu nie był sentymentalnym miłośnikiem natury ale prawdziwym mistykiem.

9.    W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·      Poniedziałek 05.10.2020 r. Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

·      Środa 07.10.2020 r. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

8.     Zmarła nasza Parafianka + Zofia Witewska, lat 58 z ul. Raduńskiej, Msza św. Pogrzebowa będzie w poniedziałek 5 października o 14:00, uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Przywidzu. Różaniec będzie dziś o godzinie 16:00
i w poniedziałek 13:00
. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…