2020-09-26

Ogłoszenia Parafialne - XXVI Niedziela Zwykła

1.  Informujemy iż, Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży i młodzieży z sąsiedniej Parafii udzieli ks. Biskup Zbigniew Zieliński, za tydzień w Niedzielę 4 października, o godzinie 12:15. Próby dla młodzieży bierzmowanej w poniedziałek 28.09 o godzinie 18:30, w środę 30.09 o godzinie 18:45 i w piątek 02.10 o godzinie 19:00 ze świadkami. Spowiedź dla bierzmowanych w piątek od godziny 16:00 do 18:00.

2.  W tym tygodniu obchodzić będziemy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca października. W CZWARTEK módlmy się o nowe powołania kapłańskie a po Mszy Św. wieczornej okazja do Adoracji do godziny 19:00, w PIÄ„TEK po wieczornej Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Jezus, od godziny 16:00 okazja do Spowiedzi Świętej, w SOBOTĘ Wspólnota Różańca Św. zaprasza na modlitwę Różańcową połączoną z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Mary, dlatego też tego dnia różaniec dla wszystkich będzie o godzinie 17:30. Również w sobotę Kapłani udadzą się  w sobotę do swoich chorych.

3.  W czwartek rozpoczynamy Maryjny miesiąc Październik, zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty, dorosłych, młodzież i dzieci na wspólną modlitwę Różańcową od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, czyli o godzinie 18:30, w niedzielę o godzinie 16:00 a dzieci zapraszamy na szczególnie dla niech przygotowany Różaniec w środy o godzinie 17:00. Jednocześnie ogłaszamy konkurs dla dzieci na NAJPIĘKNIEJSZY, samodzielnie wykonany różaniec – różańce można przynosić do zakrystii, rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 11 października, w niedzielę na Mszy o godzinie 12:15, będą czekać nagrody. Wszystkie różańce potem będą do obejrzenia w naszym kościele.

4.  Wspólnota Różańca Świętego w naszej Parafii zaprasza mężczyzn do Męskiej Róży który tworzy się, informację i zapisy u Pana Franka Paweli.

5.  Drodzy Parafianie, pamiętajmy w naszych modlitwach nieustannie o naszym księdzu Proboszczu Józefie i również o Panu Andrzeju tacie księdza Pawła, prosząc dla niech o zdrowie, ulgę w cierpieniu i opiekę Maryi.

6.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela a w niej nowych cudach Świętego Ojca Pio oraz do Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o Duchu biskiego ciału czyli o tym że Aniołom nie jest obojętne co dzieje się człowiekiem. Do nabycia jest również nowy numer Florianowych Nowin, w których m.in. wywiad z byłym wikarym naszej Parafii ks. Rafałem Wirkusem.

7.    W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·      Poniedziałek 28.09.2020 r.  Wspomnienie Św. Wacława, męczennika

·      Wtorek 29.09.2020 r.  Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

·      Środa 30.09.2020 r. Wspomnienie Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

·      Pierwszy Czwartek Miesiąca 01.10.2020 r. Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

·      Pierwszy Piątek Miesiąca 02.10.2020 r. Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

8.     Zmarł nasz Parafianin + Leon Grzenia, lat 77, z ulicy Wybickiego. Msza Święta Pogrzebowa będzie w najbliższy wtorek 29 września o godzinie 10:00 w naszym kościele, uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Lublewie. Różaniec będzie w niedzielę o godzinie 16:00, poniedziałek o godzinie 17:30 i wtorek o godzinie 09:20. Zmarł również nasz parafianin + Paweł Kitowski, lat 76, z Łapina, Msza Święta pogrzebowa w środę 30 września o godzinie 13:00, dalsze uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Lublewie. Różaniec w niedzielę o godzinie 16:00, poniedziałek i wtorek 17:30 oraz w środę o 12:20 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…