2020-08-29

Ogłoszenia Parafialne - XXII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy wszystkich Parafian na Pieszą Pielgrzymkę do Trąbek Wielkich, do Matki Boskiej Trąbkowskiej. Wyjście 12 września w sobotę, o godzinie 10:00 spod naszego kościoła. Grupa rowerowa wyjedzie o godzinie 12:00. Wszelkie informacje na stronie internetowej naszej Parafii.

2.  W najbliższy poniedziałek 31 sierpnia, w 40. rocznicę zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Porozumień Sierpniowych, zapraszamy na Mszę Św. o godzinie 17:00, do Bazyliki Św. Brygidy w Gdańsku, pod przewodnictwem ks. Biskupa Jacka Jezierskiego, administratora apostolskiego. We Mszy Świętej uczestniczył będzie Prezydent RP Andrzej Duda, Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda oraz Pierwszy Przewodniczący Solidarności Lech Wałęsa.

3.  We wtorek 1 września o godzinie 04:45 na Westerplatte, w 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, zachęcamy do uczestnictwa w Apelu Poległych oraz modlitwie za wszystkie ofiary wojny.

4.  W najbliższy piątek 4 września zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkół podstawowych i średnich, rodziców, nauczycieli, katechetów, dyrekcje szkół, wychowawców oraz samorządowców na Mszę Świętą rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny 2020/2021. Dzieci prosimy o zabranie swoich plecaków i przyborów szkolnych, które podczas Mszy zostaną poświęcone.

5.  W tym tygodniu obchodzić będziemy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca. W czwartek pamiętajmy szczególnie w modlitwie o nowych powołaniach kapłańskich, w piątek okazja do Spowiedzi Św. od godziny 16:00. W sobotę od godziny 08:00 kapłani udadzą się do swoich chorych a Wspólnota Różańca Świętego zaprasza na wspólną modlitwę różańcową połączoną z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 17:30.

6.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o Świętej Matce Teresie z Kalkuty, która stała się ikoną bezdomnych i chorych oraz dodatek specjalny IPN o przełomie sierpniowym Solidarności.

7.    W dniu 7 września 2020 roku w parafii św. Floriana w Kolbudach rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Zapraszamy na spotkania  o godz. 19.00 do salki parafialnej.

8.   W sobotę 5 września o godzinie 19:00, zapraszamy do kościoła NMP Królowej Polski w Lublewie, na koncert uczniów klasy Eleny Aleksiejuk. Natomiast od 18 do 20 września na warsztaty muzyczne. Szczegóły na plakatach.

9.    W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·      Czwartek 03.09.2020 r. - Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża
i doktora Kościoła

10.  Zmarła nasza parafianka + Łucja Malc, lat 84 z ul. Polnej. Msza Św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 31 sierpnia o godzinie 11:00, uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Pręgowie. Różaniec w sobotę o godzinie 18:30 oraz niedzielę o godzinie 16:00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…