2020-08-22

Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, że w związku z przejściem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia na emeryturę, papież Franciszek ustanowił od dn. 13 sierpnia 2020 r. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego, administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej. Polecajmy modlitwie biskupa Jacka oraz biskupa Sławoja i jednocześnie prośmy Boga
o dobrego i nowego pasterza dla naszej archidiecezji.

2.  Zapraszamy już teraz, wszystkich Parafian na Pieszą Pielgrzymkę do Trąbek Wielkich, do Matki Boskiej Trąbkowskiej. Wyjście 12 września w sobotę, o godzinie 10:00 spod naszego kościoła. Wszelkie informacje na stronie internetowej naszej Parafii.

3.  W ubiegłą niedziele 16 sierpnia podczas zbiórki na Liban, na tragedię która wydarzyła się
w Bejrucie nasza Wspólnota Parafialna zebrała 3500 zł i 20 funtów. Za wszelki dar serca składamy Bóg zapłać.

4.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego,
a w nim m.in. czy mobilność współczesnego człowieka sprzyja życiu wspólnot parafialnych.

5.     W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 24.08.2020 r. Święto Św. Bartłomieja, apostoła

·       Środa 26.08.2020 r. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

·       Czwartek 27.08.2020 r. Wspomnienie Św. Moniki

·       Piątek 28.08.2020 r.  Wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

·       Sobota 29.08.2020 r. Wspomnienie Św. męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

6. Wszystkim Parafianom, przybyłym gościom, dzieciom i młodzieży na czas urlopowo – wakacyjny życzymy dobrego, zdrowego i błogosławionego odpoczynku.