2020-06-13

XI Niedziela Zwykła

1.   Zachęcamy w oktawie Bożego Ciała do codziennego udziału Mszach Św. wieczornych, które połączone będą z procesją Eucharystyczną wokół kościoła, w niedzielę o godzinie 16:00 razem z nabożeństwem czerwcowym. Czas oktawy zakończymy w piątek 19 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.   W poniedziałek 15 czerwca o godzinie 17:00 zapraszamy młodzież klas 8 oraz rodziców i nauczycieli na Mszę Świętą, w intencji młodzieży o Dary Ducha Św. i wszelkie potrzebne łaski podczas egzaminów ośmioklasistów.

3.   W najbliższy czwartek 18 czerwca o godzinie 18:00, w naszym kościele swoją 9 rocznicę Święceń Kapłańskich, obchodzić będą kapłani wyświęceni w 2011 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie.

4.   Wszystkim zaangażowanym oraz wszystkim grupom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Bożego Ciała oraz jego oktawy, wszystkim dekorującym oraz zespołom muzycznym razem z Panem Piotrem organistą i Panią Ewą a także wszystkim wspólnotom, Strażakom i Kaszubom. Wszystkim za wszelkie zaangażowanie składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.   Gdańskie Seminarium Duchowne w dniach 26 – 28 czerwca 2020 r. organizuje dni skupienia dla maturzystów i studentów pod hasłem „Matura… i co dalej?”. Razem z ojcami duchownymi i klerykami będą mogli rozeznać swoje życiowe powołanie i otrzymać pomoc w podjęciu decyzji o wstąpieniu do Gdańskiego Seminarium. Szczegóły na stronie www.gsd.gda.pl

6.   Zapraszamy do udziału w uroczystości święceń Diakonatu, które odbędą się w sobotę, 20 czerwca br. o godz. 10:00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Szafarzem święceń będzie Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o kandydatach.

7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o Bogu ukrytym w Najświętszym Sakramencie oraz jaka będzie szkoła po pandemii czyli wywiad z ministrem Edukacji Narodowej Dariuszem Piątkowskim.

8.   W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·    w środę 17 czerwca Wspomnienie Św. brata Alberta Chmielewskiego, zakonnika

·    w piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

·    w sobotę 20 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

9.  Zmarł nasz parafianin + Janusz Sawicki, lat 81, z ul. Miętowej. Msza św. Pogrzebowa będzie we wtorek 16 czerwca o 10:00 w naszym kościele a uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Gdańsku Łostowicach o 11:30. Różaniec za zmarłego będzie we wtorek o godzinie 9.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …