2020-05-30

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.         Przez wzgląd na pandemię spotkanie młodych w Lednicy w tym roku odbędzie się tylko za pośrednictwem transmisji online. Zapraszamy młodzież przy zachowaniu wszystkich przepisów reżimu sanitarnego, do uczestnictwa i transmisji w Lednicy w naszym kościele 6 czerwca o godzinie 19:00. Zapisy u ks. Patryka.

2.         W tym tygodniu obchodzić będziemy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca Czerwca. W piątek dodatkowa okazja do Spowiedzi Św. od godziny 16:00, w sobotę kapłani udadzą się do swoich chorych. Również w sobotę Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na różaniec o godzinie 17:30 i nabożeństwo do Serca Najświętszej Maryi Panny.

3.         W sobotę 06 czerwca o godzinie 15:00 w naszej Parafii gościć będziemy na Eucharystii na zakończenie roku formacyjnego - Bractwo Świętego Pawła z całej Diecezji Gdańskiej, zapraszamy wszystkich zainteresowanych mężczyzn do wspólnej modlitwy.

4.         W czerwcu w każdy poniedziałek o godzinie 19:00 w salce parafialnej, pod kościołem odbędzie się kolejny kurs przedmałżeński.

5.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego również w wersjach elektronicznych, a w Gościu Niedzielnym mi.n Dlaczego Kościół zaczął kanonizować dzieci ? Czym są owoce Ducha Św. i wywiad z prof. Zembalą o koronawirusie

6.         W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       w poniedziałek 01 czerwca Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Św. Justyna

·       w środę 03 czerwca Wspomnienie Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

·       w czwartek 04 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego kapłana

·       w piątek 05 czerwca Wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika

7.   W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej pożegnaliśmy:  + Harrego Mennig, lat 86, z ul. Łukowej i + Jolantę Pugacewicz lat 43, z Nowin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…