2022-10-16

Zmarł ks. Zygmunt Słomski, były proboszcz Parafii Pręgowo

W niedzielę 16 października, w 65. roku życia i 40. roku kapłaństwa, zmarł ks. kan. Zygmunt Słomski, rektor kościoła pw. św. Augustyna Biskupa w Nadolu.

Zygmunt Słomski urodził się 24 maja 1958 roku w Skórczu. Święcenia kapłańskie otrzymał 16 lipca 1983 r. z rąk bp. Lecha Kaczmarka. Posługiwał jako wikariusz w parafiach: Opatrzności Bożej w Gdańsku-Zaspie, św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie, Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie, Matki Boskiej Bolesnej w Gdyni-Orłowie i Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku-Chełmie.

26 października 2002 roku został mianowany proboszczem parafii pw. Bożego Ciała w Pręgowie. Funkcję tę pełnił do 29 czerwca 2010 roku. Następnie przez 10 lat był proboszczem parafii pw. bł. Doroty z Mątew na gdańskim Jasieniu. Od 1 lipca 2020 roku był rektorem kościoła pw. św. Augustyna Biskupa w Nadolu.

Zaopatrzony sakramentami świętymi odszedł do domu Ojca 16 października.

W kościele Pw. Bożego Ciała w  Pręgowie codziennie o godz. 18.00 (od poniedziałku do dnia pogrzebu) odmawiana będzie modlitwa różańcowa w intencji śp. ks. kanonika Zygmunta Słomskiego

Requiescat in pace!