2020-12-19

Wigilia i Boże Narodzenie, dodatkowe Msze Św.

1.  W tym tygodniu w Piątek 25 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy aby przygotować się do tych Świąt przede wszystkim duchowo, dlatego okazja do Spowiedzi Świętej jest podczas każdej Mszy Świętej w Niedzielę, 20 minut przed każdą poranną Mszą Świętą oraz w poniedziałek, wtorek i środę (21, 22 i 23 grudnia) od godziny 17:00 do 19:00. Jednocześnie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę i o dokonanie rachunku spowiedzi przed przystąpieniem do Sakramentu.

2.  W Wigilię Bożego Narodzenia nie ma Mszy Świętej o godzinie 18:00, natomiast Msza Święta Pasterska, zwana Pasterką, ze względów bezpieczeństwa sanitarnego, będzie o godzinie 22:00 i 24:00, obie Msze Święte transmitowane będą na naszym Parafialnym Facebooku oraz Youtube. Paterce o godzinie 22:00 przewodniczyć będzie ks. Proboszcz Józef. W Boże Narodzenie oraz w Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) porządek Mszy Świętych będzie jak w Niedzielę, jednocześnie informujemy, że w Boże Narodzenie nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.  W Wigilię Bożego Narodzenia zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do odczytania tradycyjnie, przed posiłkiem Wigilijnym, fragmentu Ewangelii Św. Łukasza, rozdziału 2, wersu od 1 do 20 oraz wspólnej – rodzinnej modlitwy.