2020-10-16

Ważny komunikat

Zgodnie ze wskazaniami księdza Biskupa Jacka Jezierskiego i w związku
z wprowadzeniem na naszym terenie CZERWONEJ strefy, przypominamy iż:

·       wszystkich uczestniczących w Mszach Świętych i Nabożeństwach obowiązuje zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego co najmniej 2 metrów.

·      Według zaleceń Biskupa Jacka i Ministerstwa Zdrowia zgodnie z wprowadzoną zasadą w kościołach mogą uczestniczyć wierni w liczbie 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, czyli w przypadku naszego kościoła będzie to liczba około 100 osób.

·      Komunia Święta może być udzielana zarówno na rękę jak i do ust,

·      ksiądz Biskup Jacek udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia.